Záhradné lehátka

(70)

Kúpa záhradného ležadlá od spoločnosti blumfeldt

S príchodom jari sa nadšenci záhradkárčenia konečne opäť prídu na svoje. Priťahuje ich pobyt vonku, kde môžu intenzívne relaxovať uprostred prírody. Ak máte rovnaký pocit, mali by ste si kúpiť záhradné ležadlo, pretože je na to ideálne. Stačí na chvíľu zavrieť oči, nechať každodenný život za sebou a na nič nemyslieť. Relaxačné ležadlo v záhrade významne prispieva k telesnému aj duševnému uvoľneniu. Je k dispozícii v mnohých prevedeniach, materiáloch a funkciách.

Ležadlo - na relaxáciu

Keď sa začnú teplé mesiace, záhrada vás pozýva na oddych. Záhradné ležadlo je ideálne na relaxačné opaľovanie, čítanie knihy alebo poludňajší spánok, aby ste si urobili naozaj veľké pohodlie a užili si maximálny komfort. Na rozdiel od iného záhradného nábytku, ako je napríklad záhradné kreslo, ponúka vodorovnú plochu na ležanie a mnoho ďalších detailov, ako napríklad:

  • praktický vankúš na hlavu a krk
  • Striešku, ktorá ochráni pred intenzívnym slnečným žiarením a poskytuje príjemný tieň pri odpočinku
  • Kolieska na jednoduchú prepravu, ktoré ešte viac zvyšujú pohodlie

Opierku chrbta a často aj opierku nôh možno podľa potreby sklopiť, aby zaujali požadovanú polohu. Ležadlo poskytuje nádherné chvíle pohody. Na opaľovanie vo dvojici sú k dispozícii moderné dvojité ležadlá s veľkou súvislou plochou na ležanie. Hojdacie ležadlo alebo hojdacie kreslo môže byť skvelým spôsobom relaxácie.

Záhradné ležadlo z dreva alebo ratanu? - Rôzne materiály

Rôzne materiály vytvárajú na záhradných ležadlách rôznu atmosféru:

  • Drevené ležadlo: Ležadlo z dreva, prírodného a kvalitného materiálu, vytvára útulnú, domácu, stredomorskú a rustikálnu atmosféru. Zároveň pôsobí elegantne. Drevo je odolné voči poveternostným vplyvom v závislosti od typu dreva. Oleje impregnujú a chránia drevený záhradný nábytok pred zošednutím.
  • Hliníkové záhradné ležadlo: Výhodou robustných hliníkových ležadiel je, že sú odolné voči poveternostným vplyvom, a preto môžu zostať v záhrade za každého počasia. Okrem toho nie sú tak ťažké, takže takéto ležadlá z ľahkého kovu majú optimálnu pohyblivosť a flexibilitu. Hliníkový záhradný nábytok sa veľmi ľahko udržiava. Ak si ich chcete užívať dlho, mali by ste ich pravidelne čistiť.
  • Ratanové záhradné ležadlo: Obzvlášť obľúbené sú pohodlné polyratanové ležadlá v atraktívnom salónikovom štýle. Vyzerajú veľmi elegantne, poskytujú optimálny komfort a vytvárajú veľmi útulnú atmosféru. Svojím vkusným dizajnom opticky zvýrazňujú vonkajší priestor. Moderný ratanový záhradný nábytok sa dnes väčšinou vyrába z polyratanu. Ide o inovatívnu sieťovinu vyrobenú z polyetylénu, ktorá presvedčí ľahkou údržbou a odolnosťou. Ležadlá preto nevyžadujú takmer žiadnu starostlivosť a možno ich prikryť ochranným krytom a ponechať vonku po celý rok.

Kúpa záhradného ležadla - zhrnutie

Či už na relax alebo opaľovanie, záhradné ležadlo patrí k stolu a stoličke do každej záhrady alebo na terasu. Tí, ktorí ju takéto ležadlo už majú, sa bez neho nebudú chcieť zaobísť, pretože umožňuje rozsiahly relax. Výber ponúka to pravé relaxačné ležadlo pre každého, napríklad klasické kovové alebo drevené ležadlo, záhradné ležadlo z ratanu alebo z nehrdzavejúcej ocele. Každý, kto rád nasleduje slnko, by sa mal rozhodnúť pre ľahké hliníkové ležadlo. Ani v prípade rôznych variantov nezostali žiadne želania nesplnené. Čo tak napríklad hojdacie, sklopné alebo pohodlné dvojležadlo? Ležadlá na kolieskach umožňujú vždy umiestniť ležadlo tam, kde je to v danom okamihu výhodné.

Nahor