3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Kúpa záhradných figúrok od blumfeldt

Zútulnenie vlastnej záhrady je základom toho, aby ste sa pri relaxácii uprostred zelenej oázy cítili naozaj príjemne a vytvorili si útulnú atmosféru. Preto nesmie chýbať zodpovedajúca záhradná dekorácia . Záhradné figúrky sú dobrou voľbou. Vytvárajú individuálne akcenty, dodávajú záhrade výnimočnú auru a vytvárajú domácu atmosféru. Kamenné figúry pôsobia mimoriadne vznešene a kvalitne. Nižšie je vysvetlené, aké materiály sa používajú a na čo treba pri starostlivosti o figúrky pamätať.

Rôzne sochy do záhrady

Záhradné figúrky sú k dispozícii v rôznych typoch, tvaroch a farbách a sú vyrobené z rôznych materiálov. Každý sa tak môže rozhodnúť pre svoj individuálny štýl a ozdobiť a skrášliť svoju záhradu úplne podľa vlastných predstáv. Na začiatku ľudia ešte vyrábali figúrky a sochy zo živočíšnych materiálov, neskôr z kameňa, hliny alebo iných prírodných materiálov. V súčasnosti sú to často kamenné postavy. Sklolaminát je veľmi obľúbený materiál. Vytvorte špecifické akcenty osvetlením sochy solárnym alebo LED svetlom, umiestnite menšie figúrky vedľa kvetináčov s peknými rastlinami alebo urobte vstupný priestor či predzáhradku príťažlivou.

Každý nájde tie správne postavy

Ak si chcete kúpiť záhradné sochy, v internetovom obchode nájdete dobrý výber: Čo tak záhradná socha Siddhártha, ktorá do záhrady prináša rozjímanie a pokoj Ďalekého východu? Ďalšou zaujímavosťou je socha Ceres, ktorá poteší svojím ženským pôvabom a ladnosťou. Záhradné sochy ponúkajú možnosť vyjadriť svoj postoj k životu, svoj vlastný postoj a svojho ducha. Pekné ozdoby sú tiež veľmi dekoratívne a v záhrade sú nádherným lákadlom pre oči. Môžu napríklad žiariť medzi zelenými listami.

Čo musím mať na pamäti pri starostlivosti o svoje záhradné figúrky?

V prvom rade je dôležité kupovať figúrky a sošky, ktorých materiály sú vhodné na vonkajšie použitie. Preto sa mnohé sochy do záhrady vyrábajú najmä z pevného a odolného kameňa. Materiál odolný voči poveternostným vplyvom sa ľahko čistí. Najmä počas vlhkej zimy sa na nich radi usadzujú riasy a machy. Kameň možno čistiť teplou mydlovou vodou a špongiou. Elegantné gule sú vyrobené z odolnej nehrdzavejúcej ocele, takže sú optimálne chránené pred vysokými aj nízkymi teplotami. Pre väčšinu materiálov, napríklad prírodný kameň, sú v dobre zásobených obchodoch pre domácich majstrov k dispozícii vhodné čistiace prostriedky. Na figúrky z liateho kameňa možno spravidla použiť rovnaký čistiaci prostriedok ako na záhradný nábytok z plastu.

Zhrnutie záhradné figúrky

Aby ste si voľný čas vo vlastnej záhrade naozaj zútulnili, nevyhnete sa vkusným dekoračným predmetom. Mali by ste si kúpiť sochy. Vytvárajú akcenty, vizuálne zvýrazňujú zelenú oázu pokoja a dotvárajú ju. To dodá vašej záhrade individuálny charakter. Koncepcia záhrady zohráva pri výbere figúr významnú úlohu. Napríklad Budha sa veľmi dobre hodí do ázijského prostredia so štrkovými záhonmi a topiariami. Na druhej strane, glóbusy sú v moderných záhradách tou správnou voľbou. Mali by ste si kúpiť záhradné sochy, ktoré sa hodia k vášmu raju, aby ste vytvorili ucelený a harmonický celkový obraz. Použitý materiál určuje životnosť a požiadavky na údržbu. Figúrky vyrobené napríklad z kameňa sú odolné voči poveternostným vplyvom.

Nahor