Kúpa záhradného osvetlenia od spoločnosti blumfeldt

Optimálne navrhnutá záhrada je vždy zdrojom potešenia, či už cez deň alebo večer. Platí to aj pri správnom záhradnom osvetlení. Vďaka tomu si môžete dlhšie užívať príjemné letné noci. Okrem toho možno na vytvorenie romantickej atmosféry v zelenom raji použiť vonkajšie lampy. K dispozícii sú rôzne možnosti. Nižšie sa dozviete, aké záhradné osvetlenie si môžete kúpiť a ako ho môžete použiť na vytvorenie individuálneho konceptu osvetlenia v záhrade.

Záhradné svietidlá majú rôzne spôsoby použitia

Záhradné osvetlenie je nevyhnutným prvkom, ktorému by sa pri návrhu mala venovať dostatočná pozornosť. Vonkajšie svietidlá umožňujú nielen príjemné večerné chvíle, ale plnia aj mnohé ďalšie úlohy:

  • Čo napríklad očarujúce svetlo na záhradnej stene alebo lampy, ktoré osvetľujú živý plot, rastliny, sochy alebo postavy? Zvýraznite určité oblasti pomocou vonkajších svietidiel.
  • K dispozícii sú dokonca aj LED kocky na sedenie, ktoré dodávajú priestoru na sedenie výnimočnú atmosféru. LED svietidlá sú energeticky úsporným riešením, pretože dokážu ušetriť až 90 percent energie. Na osvetlenie priestorov na sedenie sú najvhodnejšie svetelné zdroje s teplou bielou farbou svetla. Podlahové a voľne stojace svietidlá sú ideálne na osvetlenie veľkých plôch.
  • Olejové fakle ponoria záhradu alebo terasu do magického mora plameňov. Záhradné fakle sú vhodné ako dekorácia na párty alebo romantické hodiny vo dvojici.
  • Okrem toho môžete použiť ekologické solárne osvetlenie záhrady, ktoré jazierko zaleje krásnym svetlom a vytvorí osobitnú atmosféru. Základným princípom solárnych svietidiel je praktické využitie slnka. Poskytujú nielen voľné svetlo, ale vytvárajú aj jedinečnú atmosféru. Sú úplne nezávislé od zdrojov energie a možno ich používať veľmi flexibilne. Aktivujú sa samé v tme, takže sa nemusia zapínať ani vypínať.
  • Okolo jazierka je možné umiestniť aj guľové svetlá. Plávajúce a rybníkové osvetlenie vytvára skvelú vizuálnu scénu pre vodné plochy a svojou jedinečnou hrou svetla vytvára atmosféru.
  • Ak si kúpite záhradné osvetlenie, môžete ho použiť na osvetlenie chodníkov a vďaka zvýšenej bezpečnosti tak znížiť riziko pádu. V tme tak ľahšie uvidíte prekážky.

Oblasti použitia sú veľmi rôznorodé. Tento sortiment ponúka tie správne záhradné lampy pre každý vkus a potreby. Výber závisí od účelu použitia. Možno ich použiť na osvetlenie alebo ako dekoráciu.

Zhrnutie záhradné osvetlenie

Vďaka správnemu záhradnému osvetleniu sa zelená oáza stane jasnou a bezpečnou, takže v záhrade sa dá pohodlne sedieť aj po západe slnka. Nezabezpečujú však len optimálne svetelné podmienky vo vonkajšom priestore, s vonkajšími svietidlami si v záhrade vyčarujete aj útulnú a príjemnú atmosféru a rastliny alebo dekoratívne predmety vystavíte správnemu svetlu. Ak zvyšok prostredia zostane tmavý, efekt sa ešte zosilní. Solárne osvetlenie záhrady je najúspornejší spôsob, ako vytvoriť atmosféru. Sú vybavené solárnymi kolektormi, ktoré počas dňa absorbujú slnečné lúče, premieňajú ich na elektrickú energiu a po zotmení ju uvoľňujú do lampy. Vonkajšie svietidlá s LED diódami sú rovnako ideálne, pretože spotrebujú len zlomok elektrickej energie v porovnaní s bežnými žiarovkami. Okrem toho vydržia oveľa dlhšie.

Nahor