Kúpeľňový radiátor

Mnohí ľudia to pravdepodobne poznajú: vyjdete zo sprchy alebo vane a je vám zima. Uterák tiež neposkytuje dostatočné teplo. Inak to môže byť v prípade kúpeľňového radiátora, ktorý sa používa aj ako radiátor na uteráky. V kúpeľni je príjemne teplo a vďaka praktickému rozmiestneniu rúrok možno zavesiť a zohriať uteráky. Kúpeľňa sa tak stane oázou pohody.

Radiátor na uteráky - vyhrievanie uterákov

V posledných rokoch sa z kúpeľne stalo miesto, ktoré už neslúži len na hygienu, ale aj na relaxáciu. Mnohí ľudia si pravidelne doprajú upokojujúci kúpeľ, aby vyvážili svoj každodenný stresujúci život. Ale ani počas kúpeľa nechcete myslieť na to, aké nepríjemne svieže alebo dokonca studené bude vyliezť z vane. Ideálnym riešením je sušič na uteráky. Skladá sa z mnohých rúrok, cez ktoré preteká teplá voda. Môžete naň zavesiť uteráky, aby sa zahriali a vysušili. Nezáleží na tom, či je leto alebo zima, v každom ročnom období sa rýchlo zahrejú a vysušia. Výhodou teplovodných radiátorov v porovnaní s elektrickými radiátormi, pri ktorých vznikajú náklady na elektrickú energiu, je ich energeticky úsporná prevádzka.

Kúpeľňové radiátory - pre príjemné teplo v miestnosti

Multifunkčný talent poskytuje dostatočné teplo v miestnosti. Okrem dobre vyžehleného uteráka je to aj dobrodenie pre telo po kúpaní a sprchovaní. To všetko štýlovým a priestorovo úsporným spôsobom vďaka štíhlemu dizajnu, ktorý je veľmi užitočný nielen v malých kúpeľniach. Ďalšou výhodou je, že vyhrievanie uterákov zabezpečuje vyváženú klímu v miestnosti a pomáha predchádzať vzniku plesní v kúpeľni vďaka zníženiu kondenzácie vlhkosti. Inštalácia na stenu alebo zavesenie je jednoduchá vďaka dodaným konzolám a montážnemu materiálu.

Kúpa kúpeľňových radiátorov - na čo si dať pozor?

Vykurovacie plochy by mali byť harmonicky usporiadané s ostatným vybavením kúpeľne. Všetky modely bodujú z hľadiska dizajnu. Je však dôležité zabezpečiť, aby sa vyžarované teplo nerušene prenášalo do kúpeľne a neplytvalo sa ním. Iba tak možno dosiahnuť ideálny pocit pohody. Z hľadiska tepelného výkonu je dôležité vybrať si správnu veľkosť kúpeľňového radiátora. Čím väčšia je plocha, tým väčšie je vyžarovanie tepla. Výrobcovia zvyčajne uvádzajú veľkosť miestnosti, pre ktorú je príslušný model vhodný. Túto skutočnosť treba zohľadniť pri výbere nástenného radiátora, aby poskytoval požadovaný tepelný výkon.

Prehľad - Radiátory v kúpeľni

Moderný kúpeľňový radiátor dokáže viac než len predhrievať uteráky a poskytovať príjemný zážitok zo sprchovania alebo kúpeľa. Okrem toho vytvára v miestnosti príjemné teplo, ktoré výrazne zvyšuje relaxačný účinok. Radiátor v kúpeľni je zásobovaný teplou vodou a ohrievaný týmto spôsobom. Ohrievače teplej vody bodujú nízkymi prevádzkovými nákladmi, ktoré sú v prípade elektricky poháňaných modelov výrazne vyššie, pretože energia tu pochádza zo zásuvky. Moderné priečkové radiátory sa zmestia aj do veľmi malých miestností. Harmonicky sa začlenia do akéhokoľvek konceptu miestnosti. Ak si chcete kúpiť kúpeľňový radiátor, mali by ste venovať pozornosť rozmerom a tepelnému výkonu, ktorý sa udáva vo wattoch.

Nahor