3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Kvetináče


Kúpa kvetináčov od blumfeldt

Majitelia záhrad sa tešia zo zelene vo svojej oáze. Načo sú však najkrajšie rastliny bez rozumnej úpravy, ktorá ich nechá najlepšie vyniknúť? Kvetináče sú ideálne, pretože ich vystavujú správnemu svetlu a pútajú pozornosť. Moderný záhradný dizajn si bez nich už ani nevieme predstaviť. Ponuka je veľmi široká: každý, kto si chce kúpiť kvetináče, si nájde to, čo hľadá.

Všestranné využitie vkusných kvetináčov

Kvetináče sa dajú použiť na mnoho spôsobov, napríklad na lemovanie chodníkov, na ozelenenie holej terasy alebo na vyplnenie kúta v záhrade životom. Čo tak použiť kvetinový záhon na skrášlenie vstupu do záhrady krásnymi rastlinami alebo na zútulnenie miesta na sedenie? Nezáleží na tom, kde sú štýlové kvetináče umiestnené, so správnymi rastlinami upútajú pozornosť. Originálne dekorácie sú možné v exteriéri aj interiéri. Sú vhodné nielen pre rastliny, ale v kvetináčoch možno pestovať aj zeleninu a ovocie.

Rôzne kvetináče pre každú potrebu

Vyvýšené záhony sú v porovnaní s kvetináčmi väčšie. Sú ideálne pre silné rastliny s rozrastajúcimi sa výhonkami, ale ich objem sa líši aj v závislosti od zvoleného produktu. Na druhej strane, debničky sú vhodnejšie pre široké a plytké výsadby. Okrúhle a valcovité kvetináče umožňujú rovnomerný rozvoj koreňov vo všetkých smeroch. V prípade štvorcových nádob je potrebné zvoliť väčšie rozmery. Sú vhodné pre rastliny, ktoré sa príliš nerozširujú a nerozvetvujú. Podlhovastý kvetinový box sa perfektne hodí na parapet. Samozavlažovacie kvetináče sú veľmi praktické. Majú integrovaný zavlažovací systém, takže rastliny sú vždy zásobované ideálnym množstvom vody. Indikátor hladiny vody ukazuje, kedy je potrebné nádržku doplniť. Odvodňovacia vrstva odvádza prebytočnú vodu, napríklad po daždi.

Kvetináče z rôznych materiálov

Nádoby sú vyrobené z pevných materiálov odolných voči poveternostným vplyvom, napríklad dekoratívne a tvarované betónové kvetináče. Sú odolné voči UV žiareniu, mrazuvzdorné, a preto trvanlivé. Kvetináče alebo iné nádoby môžu byť vonku po celý rok. V lete aj v zime odolávajú vetru a počasiu. Ďalšou výhodou tohto materiálu je jeho priedušnosť, ktorá podporuje zdravý rast koreňov. Ďalším obľúbeným materiálom je sklolaminát. Je ľahký, ale pevný a odolný voči poveternostným vplyvom a vhodný pre robustné a odolné rastliny. Čo tak ratanové kvetináče? Veľmi stabilný prírodný materiál je veľmi ľahký, odolný a robustný. Nádoby z ratanu sú vhodné najmä do interiéru.

Zhrnutie o kvetináčoch

S peknými kvetináčmi a ďalšími doplnkami na výsadbu môžete vytvoriť kvitnúce akcenty, či už v záhrade, na terase, balkóne alebo v interiéri. Vďaka veľkému výberu množstva rôznych výrobkov v rôznych veľkostiach a tvaroch a z rôznych materiálov si každý nájde to, čo hľadá. Ak chcete v zime udržiavať rastliny vonku, mali by ste sa uistiť, že používate správny materiál. Optimálnou voľbou sú betónové modely alebo modely zo sklených vlákien, ktoré zabraňujú riziku mrazu. Ďalšou alternatívou sú vaničky z polyratanu odolné voči zime.

Nahor