Kúpa záhradného krbu od spoločnosti blumfeldt

Dni sú príjemne teplé, ale aj v lete môžu byť večery veľmi chladné. To však nie je dôvod na útek zo záhrady do interiéru. Záhradný krb umožňuje pohodlné posedenie v záhrade alebo na terase aj pri nízkych vonkajších teplotách. Nielen počas chladnejších letných večerov, ale aj v prechodných mesiacoch a dokonca aj v zime poskytuje príjemné teplo. Praskajúci oheň dotvára romantickú atmosféru. Terasový krb je k dispozícii v mnohých rôznych prevedeniach a z rôznych materiálov.

Vonkajší krb - pre dlhšie dni v záhrade

Mnohí milovníci záhrad si chcú svoj zelený raj užívať častejšie a dlhšie. Sotva existuje niečo príjemnejšie ako večerné ukončenie dňa s rodinou alebo priateľmi v záhrade alebo na terase. Často sa však k večeru ochladí. Pri kúpe záhradného krbu to nie je žiadny problém. To znamená, že záhradu alebo terasu môžete využívať aj počas chladnejších jesenných večerov alebo dokonca v zime, čím sa výrazne predĺži vonkajšia sezóna. Poskytuje útulné teplo a zároveň je skutočným pútačom pozornosti, ktorý vytvára krásne akcenty. V internetovom obchode nájdete veľký výber rôznych vysokokvalitných a dekoratívnych záhradných krbov v rôznych dizajnoch, veľkostiach a vyhotoveniach. Pre každý vkus nájdeme pasujúci model.

Ako funguje záhradný krb?

Záhradný krb má veľkú cenovú výhodu oproti sálavému ohrievaču, ktorý využíva drahú elektrickú energiu. Okrem toho nešíri nepríjemné pachy, ako je to napríklad v prípade plynových sálavých ohrievačov. Teplo vytvára viditeľný krb, ktorý je tiež vnímaný ako útulnejší a pohodlnejší. Dym sa vypúšťa do ovzdušia cez dymovod. Robustné nožičky zaisťujú stabilitu a odolnosť proti nakloneniu. Záhradné krby a kachle sú vyrobené z rôznych materiálov. Modely vyrobené z ocele sú veľmi robustné a zvyčajne odolné voči poveternostným vplyvom. Znášajú vysokú úroveň tepla. Záhradné kachle sa vďaka svojej robustnosti ľahko udržiavajú. Ak chcete krb používať po dlhšej prestávke, napríklad po zime, môžete hrubé nečistoty odstrániť ručnou kefou. K dispozícii je aj možnosť použiť kefku a umývací prostriedok. Záhradný krb môžete chrániť krytom.

Bezpečnostné tipy pre používanie záhradného krbu

  • Uistite sa, že záhradný krb používate na rovnom, nehorľavom povrchu
  • Udržujte ohnisko v bezpečnej vzdialenosti od horľavých materiálov, ako sú rastliny, záhradný nábytok a altánky s textilnými časťami.
  • Záhradný krb neprepĺňajte. Plamene vychádzajúce z krbového lievika sú jasným znakom toho, že oheň je príliš veľký.
  • Keď horí oheň, nenechávajte ho bez dozoru.
  • Ak je to možné, použite na hasenie požiaru namiesto vody piesok.
  • Dávajte pozor na deti a domáce zvieratá, keď ste v blízkosti horiaceho krbu.
  • Ak sa z akéhokoľvek dôvodu musíte dotknúť horúceho záhradného krbu, použite ohňovzdorné rukavice.
Nahor