3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Stoly a stolíky


Stoly

Ústredným prvkom obývacej izby a jedálne je stôl, ktorý je k dispozícii v rôznych prevedeniach, z rôznych materiálov, napríklad drevený jedálenský stôl, a v rôznych farbách, napríklad biely konferenčný stolík. Každý, kto si chce kúpiť stôl, si vďaka výberu určite nájde ten správny model. Vhodným doplnkom sú príručné stolíky, ktoré sa dajú využiť rôznymi spôsobmi.

Obývačkový stôl v rôznych verziách

Obývacia izba je centrálnou miestnosťou bytu alebo domu. Tu sa rodina stretáva. Okrem pohodlného sedenia, ako je napríklad pohovka, by nemal chýbať ani stôl. Dodáva sa v rôznych verziách. Či už ide o malý alebo veľký, štýlový obdĺžnikový konferenčný stolík, okrúhly elegantný konferenčný stolík alebo puristický model v tvare kocky, to, ako by mal vyzerať stolík v obývacej izbe, závisí od každého a od jeho životných zvyklostí. Konferenčný stolík v bielej farbe možno kombinovať so všetkými kusmi nábytku a textílií, pretože dobre zapadá do celkového obrazu. Dokonale zapadá do škandinávskeho štýlu zariaďovania.

Konferenčný stolík z dreva, kovu alebo skla

Obývačkový stôl môže výrazne ovplyvniť efekt miestnosti nielen svojím štýlom, ale aj materiálom. Konferenčný alebo jedálenský stôl z dreva je veľmi obľúbený, pretože tento materiál vnáša do miestnosti veľa tepla a pohodlia a dodáva jej rustikálny šarm. Každý druh dreva má svoj charakteristický vzhľad. Veľmi obľúbené sú stoly do obývačky vyrobené z agátového alebo bukového dreva. Konferenčné stolíky z kovu sa hodia pre industriálny štýl. Ľahko sa čistia vlhkou handričkou z mikrovlákna. Stoly so sklenenou doskou vyzerajú ľahko, elegantne a moderne.

Konferenčný stolík, jedálenský stôl a ďalšie rôzne modely

Z hľadiska konštrukcie si môžete vybrať medzi štyrmi nohami a širokou stredovou nohou. Posledné modely sú väčšinou okrúhle a ideálne do malých miestností. Body získavajú aj z hľadiska vzhľadu. Štvorcové modely dodávajú miestnosti určitú priamočiarosť. Tvar stola je nakoniec vecou vkusu a závisí od priestoru, ktorý je k dispozícii.

Príručné stolíky - štýlový spoločník v miestnosti

Pohodlné opretie sa na pohovke s nápojom alebo pochutinami na dosah umožňuje príručný stolík, ktorý možno umiestniť vedľa pohovky. Samozrejme, hodí sa aj na umiestnenie peknej rastliny alebo iného dekoratívneho predmetu. Príručný stolík možno umiestniť kamkoľvek a ponúka praktickú odkladaciu plochu na rôzne veci. Sú vhodné nielen do obývačky, ale aj ako ideálne nočné stolíky k posteliam. Je tiež dobré umiestniť ich na chodbu, ak sa tu nachádza napríklad telefónna prípojka.

Zhrnutie: Kúpa stola

Stôl dokonale dopĺňa zariadenie. Je to viac ako len polička na riad, diaľkové ovládanie alebo iné veci. V miestnosti môže byť aj skutočným lákadlom pre oči. Existujú vhodné modely pre každý štýl a vkus interiéru. Či už ide o pohovku alebo jedálenský stôl, klasickým materiálom je drevo. Vyzerá teplo, útulne a domácky. Tvar závisí od dostupného priestoru. Okrúhly konferenčný stolík sa hodí do malých miestností. Kompaktné bočné stolíky sú skvelým doplnkom a možno ich použiť na občerstvenie a nápoje, ako aj na umiestnenie dekorácií. Sú vhodné do každej miestnosti.

Nahor