Záhradné stoly

(24)

Kúpa záhradného stola - na príjemné hodiny v príjemnom počasí

Pri navrhovaní záhrady by nemal chýbať záhradný nábytok ako stoličky a záhradný stôl. Nie je nič krajšie ako raňajkovať za pekného počasia v záhrade alebo na terase, popíjať kávu, grilovať s rodinou či priateľmi alebo len tak stráviť pár príjemných hodín v dobrej spoločnosti. Sortiment je obrovský: bez ohľadu na to, či ide o skladací alebo rozkladací stôl, malý alebo veľký, okrúhly, štvorcový alebo oválny model, záhradný stôl vyrobený z dreva alebo plastu, každý si nájde to, čo hľadá.

Stôl na terasu vo všetkých variantoch

Keď príde jar alebo leto, majiteľov záhrad to ťahá späť do vlastnej záhrady, aby si oddýchli s rodinou alebo priateľmi uprostred krásnej prírody od každodenného stresujúceho života. Keď je pekné počasie, je čas posedieť si vonku a vychutnať si slnečné lúče. Krásne tvarovaný záhradný stôl alebo stôl na terasu je nevyhnutný. Obývaciu izbu a kuchyňu presťahuje pol holé nebo. Modely určené na vonkajšie použitie sú opatrené vysokokvalitnou povrchovou úpravou. Každý, kto si chce kúpiť záhradný stôl, rýchlo zistí, aký veľký je výber a koľko rôznych variantov a materiálov existuje:

  • Rozkladací záhradný stôl: Rozkladací záhradný stôl je mimoriadne praktický, keď nie je toľko členov rodiny, ale často sa v záhrade koná veľa návštev alebo oslavy. Stôl je možné v niekoľkých jednoduchých krokoch predĺžiť a zväčšiť tak, aby ponúkal dostatok miesta pre všetkých hostí. Rozkladacie záhradné stoly sú vhodné aj na terasu alebo balkón.
  • Skladacie stoly: Záhradný stôl, ktorý je skladací, ponúka možnosť v prípade potreby ho vybrať, rýchlo postaviť a potom uskladniť, aby sa ušetrilo miesto. Dosku stola možno nakloniť do zvislej polohy pomocou kĺbu. Tieto stoly sú vhodné najmä do záhrad, na terasy alebo balkóny s malým priestorom.
  • Príručné stolíky a bistro stolíky: Tieto dva stoly sú vhodné pre jednu osobu a páry, ktoré jedia na záhrade zriedka alebo nie vo veľkých skupinách. Sú ideálne na posedenie pri niekoľkých nápojoch alebo občerstvení osamote alebo vo dvojici.
  • Záhradný stôl z dreva: Drevo patrí medzi obľúbené materiály na záhradný nábytok. Stoly sú stabilné a pri dobrej starostlivosti, napríklad impregnácii, majú dlhú životnosť. Vynikajú atraktívnym vzhľadom a sú symbolom prirodzenosti, útulnosti a nadčasovej elegancie. Drevené stoly pôsobia rustikálnym, prírodným dojmom. Stôl sa odporúča pravidelne ošetrovať lazúrou, lakom alebo olejom. Pri impregnácii je dôležité drevo vopred zbaviť nečistôt. Ak chcete drevený stôl vyčistiť, jednoducho ho utrite vlhkou handričkou alebo, ak je veľmi znečistený, jemným mydlovým roztokom. Počas zimy je najlepšie drevené stoly uskladniť v kôlni. Dobrou voľbou sú aj ochranné kryty.
  • Plastový záhradný stôl: Okrem dreva existujú aj lacné plastové záhradné stoly, ktoré zaujmú svojou nízkou hmotnosťou, nadčasovým dizajnom, robustnosťou a jednoduchou údržbou. Vďaka svojej odolnosti voči poveternostným vplyvom sa výborne hodia na vonkajšie použitie. Ak je stôl znečistený, jednoducho ho utrite vlhkou handričkou a v prípade potreby jemným čistiacim prostriedkom. Výhodou je, že stoly nehrdzavejú ani nepodliehajú poveternostným vplyvom.

Zhrnutie záhradné stoly

Záhradný stôl ako centrum všetkých stretnutí je nepostrádateľným kusom nábytku uprostred zelenej oázy. Tu jeme, pijeme, relaxujeme a rozprávame sa. Či už ide o skladací stôl, rozkladací stôl alebo vysoký barový stôl, pre každú potrebu je tu ten správny model.

Nahor