Záhradné stoličky

(26)

Kúpa záhradných stoličiek od blumfeldt

Vlastná záhrada má v teplých ročných obdobiach jednoducho cenu zlata. Ponúka príležitosť na príjemné posedenie s rodinou a priateľmi, stráviť v nej hodiny relaxu, užiť si čerstvý vzduch a načerpať nové sily. Samozrejme, že pri tom nesmú chýbať záhradné stoličky. Sortiment je veľmi široký a ponúka niečo pre každý vkus a štýl. Či už ide o obyčajné kreslo, hojdaciu stoličku, hojdacie kreslo alebo skladacie kreslo, každý si nájde to, čo hľadá.

Stoličky sú v záhrade nepostrádateľné

Všetok záhradný nábytok na vonkajšie použitie je z hľadiska materiálu a štruktúry určený na vonkajšie použitie. Je to dôležité aj preto, že nábytok je vonku vystavený rôznym poveternostným podmienkam, ako je vlhkosť, chlad a UV žiarenie, ktorým musí odolávať. Dobré stoličky spĺňajú tieto požiadavky. Vďaka rôznym tvarom, variantom a materiálom existujú modely, ktoré vyhovejú každému vkusu. Sortiment zahŕňa stoličky v jednoduchej forme, v prepracovanom rustikálnom štýle až po modely, ktoré z hľadiska útulnosti a pohodlia možno len ťažko prekonať. K dispozícii sú rôzne varianty:

  • Skladacie a stohovateľné stoličky do záhrady: Najmä do záhrady s menším priestorom by ste si mali kúpiť stohovateľné záhradné stoličky, pretože vám poskytnú dostatočný počet miest na sedenie. Stoličky sa dajú vytiahnuť, keď príde návšteva, a po použití sa dajú rýchlo a jednoducho uskladniť. Skladacie stoličky sú veľmi praktické aj preto, že sa dajú uskladniť a ušetria tak miesto.
  • Ležadlá: Ležadlá vás pozývajú na pohodlné čítanie v záhrade a mnoho iného. Vzhľadom na naklonenú polohu na sedenie nie sú vhodné ako jedálenské stoličky.
  • Záhradná stolička: Čo tak pohodlná záhradná stolička? V okamihu s nimi vytvoríte vonkajšiu oázu pohody.
  • Sedacia súprava: Kompletná sedacia súprava spája záhradné stoličky a zodpovedajúci stôl do súpravy.

Záhradná stolička z rôznych materiálov

Keďže sa stoličky líšia materiálmi, pri ich výbere je potrebné dbať na to, aby vyhovovali vašej záhrade a spĺňali vaše potreby a požiadavky. Môžete si vybrať z:

  • Prútené výrobky, ako je ratan alebo polyratan: výborne sa hodia na útulné sedenie v štýle salónika, robustný materiál sa dá jednoducho utrieť
  • Drevené záhradné stoličky: ideálne pre tých, ktorí oceňujú prirodzený, teplý vzhľad, vnášajú do záhrady útulný vzhľad, potrebujú občas nový náter, aby sa udržali v dobrom stave a lesku, tvrdé dreviny ako dub, smrekovec, eukalyptus, akácia alebo tík sú odolnejšie voči poveternostným vplyvom ako mäkké dreviny ako smrek a borovica, drevo sa hodí do každej záhrady
  • robustné hliníkové záhradné stoličky: presvedčte sa o ich vynikajúcej odolnosti voči poveternostným vplyvom a jednoduchej údržbe, ako aj o nízkej hmotnosti, ktorá umožňuje jednoduché premiestnenie
  • kovová záhradná stolička odolná voči poveternostným vplyvom ako osvedčená klasika: stabilná, robustná, odolná a ľahko udržiavateľná stolička, ktorá môže byť vonku po celý rok

Existujú aj stoličky vyrobené z kovu v kombinácii s drevenými aplikáciami, kde sú napríklad sedadlo alebo podrúčky vyrobené z dreva. Kontrast medzi prírodnými drevenými detailmi a rovnými líniami kovu je veľmi zaujímavý.

Zhrnutie záhdarné stoličky

Záhradné stoličky sú popri stole nepochybne najdôležitejším nábytkom do záhrady alebo na terasu. Vonkajší priestor premenia na relaxačnú zónu a umožnia v nej stráviť príjemné hodiny. V internetovom obchode nájdete veľmi širokú ponuku rôznych záhradných stoličiek a kresiel, napríklad stoličky z jemného polyratanu, robustného a ľahko udržiavateľného kovu alebo prírodného dreva. So zodpovedajúcimi podsedákmi alebo vankúšmi na sedenie sa záhrada premení na raj.

Nahor