Plynový krb do interiéru a plynové ohrievače na terasu: vychutnajte si dokonalý komfort

Vnútorný plynový krb je snom mnohých majiteľov domov. Hlavnými argumentmi uvádzanými v súvislosti s takýmto riešením kachlí sú romantický nádych a príjemný tepelný výkon. S plynovým alebo katalytickým krbom sa útulnosť presunie do súkromia izieb. Plynové kúrenie na terase je zároveň špeciálnym a vyhľadávaným vonkajším prvkom. Čím je plynový ohrievač taký výnimočný a čo treba zvážiť pri kúpe plynového ohrievača? Spoločnosť Blumfeldt zdôrazňuje najdôležitejšie aspekty a ponúka široký sortiment plynových ohrievačov do interiéru, ale aj na terasu.

Katalytické krbové kachle: takto funguje moderné riešenie plynového krbu

Katalytické kachle umožňujú vykurovať miestnosti katalytickým spaľovaním. Ide o spaľovanie kvapalného plynu pomocou katalyzátora. V plynovej peci alebo plynovom ohrievači je kovová mriežka pokrytá platinou, ktorá slúži ako katalyzátor. Takýto plynový ohrievač sa považuje za ohrievač s veľmi nízkym obsahom emisií a môže sa prevádzkovať s plynovou fľašou. V prípade plynových kachlí v uzavretých miestnostiach je potrebné zohľadniť, že na odvod plynu by mal byť k dispozícii dostatok čerstvého vzduchu alebo by sa mal nainštalovať komínový prieduch. Zvýšená vlhkosť v kombinácii so stratou kyslíka v interiéri a tvorbou oxidu uhličitého vytvára zmes, ktorá si vyžaduje prísun čerstvého vzduchu. Týmto spôsobom sa nemôže vyvinúť pleseň, ktorej prospieva vysoká vlhkosť.

Výhody plynových ohrievačov a terasových ohrievačov

Plynové ohrievače na terasu sa považujú za veľmi exkluzívny exteriérový doplnok, ktorý poskytuje príjemné teplo aj pri výraznom poklese teplôt vo večerných hodinách neskorého leta. Zároveň dodávajú vonkajšiemu priestoru mimoriadne elegantný charakter a dajú sa použiť aj na vonkajších podujatiach, aby dodali podujatiu vhodné (vysokopostavené) prostredie. Elektrické zapaľovacie systémy zabezpečujú okamžité uvedenie terasových ohrievačov do prevádzky a dodávajú teplo. V jeho bruchu je dostatok úložného priestoru - v rôznych veľkostiach v závislosti od modelu. Môžete tam umiestniť plynovú fľašu potrebnú na prevádzku plynového sporáka.

Z hľadiska dizajnu sú plynové sálavé ohrievače na terasu rovnako univerzálne. Či už v čiernej farbe pripomínajúcej drevené uhlie, v ušľachtilej striebornej farbe, v tvare obdĺžnika, valca alebo kocky: plynový ohrievač na vonkajšie použitie je rovnako, ako ten na vnútorné použitie, pútavý a má skutočne hrejivú dušu.

Sú plynové ohrievače bezpečné pre domácnosti?

Plynové ohrievače v obytných priestoroch sú veľmi bezpečné, ak sa správne udržiavajú a používajú podľa pokynov. Aby ste zaistili bezpečnosť svojho vnútorného plynového ohrievača, mali by ste ho dať aspoň raz za dva roky skontrolovať kvalifikovanému plynárovi. Bezpečnostné odporúčania sú rovnaké bez ohľadu na to, či ide o ohrievač na zemný plyn alebo skvapalnený plyn, ako je napríklad propánový sporák. Dôležité je aj dostatočné vetranie, najmä v prípade prenosných plynových ohrievačov bez odsávacieho systému. Vždy by ste mali postupovať podľa pokynov v návode na použitie.

  • Vyberte si plynový ohrievač, ktorý má vhodnú veľkosť pre danú domácnosť. Pred nákupom si prečítajte špecifikácie výrobcu.
  • Ak je vnútorný plynový ohrievač vybavený filtrom, mal by sa počas vykurovacej sezóny pravidelne čistiť, aby sa zabezpečilo správne prúdenie vzduchu.
  • Udržujte deti a domáce zvieratá mimo dosahu plynových ohrievačov.
  • Vypnite plynový ohrievač, keď je bez dozoru alebo keď idete spať.
  • Plynový radiátor nezakrývajte a neumiestňujte naň ani do neho žiadne predmety.
  • Plynové ohrievače udržiavajte vo vzdialenosti najmenej jedného metra od všetkých horľavých predmetov, ako sú nábytok, záclony, knihy a škatule.
  • Plynové kachle by sa mali používať len v miestnostiach s dostatočným vetraním.
  • V blízkosti plynového ohrievača nikdy nepoužívajte ani neskladujte horľavé kvapaliny alebo aerosóly.
  • Väčšina výrobcov odporúča pravidelnú kontrolu a údržbu jednotky. Spravidla sa odporúčajú dva roky. Ďalšie informácie nájdete v návode na obsluhu.

Kúpte si plynový sporák a vonkajší infračervený ohrievač na blumfeldt

Nezáleží na tom, či si kúpite plynový sporák do interiéru alebo model na terasu od spoločnosti blumfeldt: naše plynové ohrievače majú relatívne nízku vlastnú hmotnosť, sú mobilným riešením vykurovania, a preto sa dajú flexibilne používať pri mnohých príležitostiach. Okrem toho ide o úsporný vykurovací systém, pretože obstarávacie náklady sú na rozdiel od klasických plynových vykurovacích systémov pomerne nízke.

Mobilné plynové krby alebo plynové sálavé ohrievače sa vďaka svojmu kompaktnému formátu môžu prednostne používať v menších priestoroch a sú ideálnym doplnkom bežného vnútorného vykurovacieho systému. Napríklad na vykurovanie malej dielne sa dá úžasne použiť plynový ohrievač. Plynové rúry do interiéru sú však aj vizuálnou ozdobou v gastronómii. Inšpirujú útulným teplom, vytvárajú domácu atmosféru a sú dokonalým pozadím, keď vonku šumí jesenné lístie a pred oknom tancujú snehové vločky. Všetky naše plynové ohrievače sú dodávané bezplatne, majú 2-ročnú záruku a je možné ju zrušiť do 60 dní od zakúpenia.

Nahor