3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Záhradný nábytok


Kúpa záhradného nábytku od spoločnosti blumfeldt

Túžite po príjemných hodinách v záhrade alebo na terase? Potom vám nesmie chýbať vhodný záhradný nábytok alebo nábytok na terasu. Je ideálny na vytvorenie dokonalej atmosféry. Nábytok je k dispozícii z rôznych materiálov, napríklad z dreva, hliníka alebo ratanu. Na čo by ste sa však mali pri kúpe záhradného nábytku zamerať? Ako sa o ne správne starať. V nasledujúcej príručke nájdete užitočné informácie.

Vytvorte si pohodlné sedenie so záhradným nábytkom

Správny záhradný nábytok alebo nábytok na terasu ponúka príležitosť na spoločné stolovanie, spoločenské večery pri grile alebo pohodlie ďaleko od každodenného stresu. So správnymi stoličkami, ležadlami, hollywoodskymi hojdačkami, stolmi, súpravami záhradného nábytku alebo podložkami na záhradný nábytok je vonkajší priestor rovnako útulný ako obývacia izba. Dokonalé kusy nábytku nájdete pre vkus každého jedného človeka a tiež pre každý záhradný štýl.

Rôzny nábytok na terasu

Otázka správneho záhradného nábytku závisí od vkusu, štýlu a dostupného priestoru. Výber je na vás:

  • Záhradné ležadlo, hollywoodska hojdačka alebo plážové kreslo: Záhradné ležadlo, hollywoodska hojdačka alebo plážové kreslo sú ideálne na trávenie voľného času. Pozývajú vás, aby ste sa v nich strávili čas v pohodlí.
  • Záhradné stoličky: Pokiaľ ide o stoličky, dôležitú úlohu zohráva ich vzhľad, tvar a materiál: dizajn by sa mal korešpondovať so stolom, aby sa vytvoril harmonický celkový obraz. Čalúnenie a opierky na ruky zaisťujú vysokú úroveň pohodlia.
  • Záhradné stoly: Na spoločné stolovanie a mnoho iného nesmie samozrejme chýbať správny stôl. Mal by byť nielen odolný voči poveternostným vplyvom, ale aj ľahko udržiavateľný, pretože na povrchu stola sa môžu rýchlo ocitnúť potraviny alebo nápoje.
  • Záhradný nábytok pre deti: Aj deti chcú mať v záhrade svoje vlastné útočisko. Záhradný nábytok pre deti je na to ako stvorený. S detskými stoličkami a vhodným detským piknikovým stolíkom si môžu deti maľovať, robiť ručné práce alebo si len tak posedieť s kamarátmi.

Z akých rôznych materiálov je nábytok vyrobený? Ako sa správne starať o záhradný nábytok?

Rozhodujúcim kritériom pri kúpe záhradného nábytku alebo nábytku na terasu je materiál, pretože nábytok predsa stojí vonku niekoľko mesiacov a musí odolávať chladu, dažďu, slnečnému žiareniu a iným vplyvom prostredia. Nižšie je uvedený prehľad rôznych materiálov a ich vlastností:

  • Drevený záhradný nábytok: Drevo je nepochybne klasikou vo vonkajšom priestore. Tento materiál je nadčasový, robustný a pri správnej starostlivosti má dlhú životnosť. Vďaka svojmu prirodzenému vzhľadu sa veľmi dobre začlení do konceptu záhrady alebo terasy. Pôvodné druhy však môžu odolávať poveternostným vplyvom len s lakom a impregnáciou pomocou udržiavacieho oleja. Pečate kvality zaručujú ekologickú a udržateľnú výrobu. Drevený záhradný nábytok stačí utrieť vlhkou handričkou, prípadne mydlovým roztokom.
  • Hliníkový záhradný nábytok: Hliník je ideálny na vonkajšie použitie, pretože je odolný voči poveternostným vplyvom a korózii, t. j. nehrdzavie. Tento materiál je výrazne ľahší ako napríklad železo, ale pri optimálnom spracovaní je rovnako stabilný a robustný. Hliník sa veľmi ľahko čistí. Vďaka práškovej povrchovej úprave zostane nábytok krásny. Prekvapí jednoduchým vzhľadom. Nečistoty možno odstrániť vodou alebo jemným roztokom čistiaceho prostriedku. Pokiaľ ide o zimné skladovanie, hliníkový nábytok možno bez problémov ponechať v záhrade.
  • Záhradný nábytok z ratanu: Ratan je pevný, odolný a nehrdzavie. Aby však ľahko udržiavateľný materiál odolal poveternostným vplyvom, musí byť navoskovaný alebo prípadne pokrytý plastovou vrstvou. Záhradný nábytok z polyratanu je odolný voči poveternostným vplyvom a trvácny. Štýlový nábytok boduje svojím rustikálnym vzhľadom a nízkou hmotnosťou. Často sa vyskytuje vo forme obývacieho nábytku. Na čistenie polyratanového nábytku stačí čistá vlhká handrička. V prípade silnejších škvŕn možno použiť jemnú mydlovú vodu alebo v prípade veľmi odolných škvŕn použite špeciálne prípravky na starostlivosť o polyratan. Olej na ošetrovanie ratanu môžete použiť raz alebo dvakrát ročne. Na zimné obdobie sa nábytok skladuje v suchej miestnosti chránenej pred svetlom.

Zhrnutie záhradný nábytok

V ponuke je nábytok, ktorý vyhovie každému vkusu a dobre zapadne do záhrady. Štýlová kombinácia materiálov však môže vytvoriť aj zaujímavé kontrasty, napríklad umiestnením stolov a stoličiek z ocele do prírodnej záhrady. Pokiaľ ide o starostlivosť, mali by sa dodržiavať uvedené tipy. Ochranné kryty sú veľmi užitočné.

Nahor