3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Obydlia pre malé zvieratá


Kúpa domčeku pre zvieratá: Vtáčia búdka, búdka pre netopiere, domček pre ježka a ďalšie

Druhovo bohatá záhrada je krásna a živá záhrada. Ak chcete prilákať našich operených, bzučiacich, skákajúcich alebo lezúcich kamarátov, dobrým nápadom sú domčeky pre zvieratá. V obchode blumfeldt nájdete vhodný domček pre vtáky, hmyz, veveričky, ježkov a netopiere. K dispozícii sú kŕmidlá, miesta na spanie a búdky. Domčeky pre zvieratá z našej ponuky sú vyrobené z neošetreného prírodného dreva, prispôsobené špeciálnym potrebám jednotlivých druhov a krásne navrhnuté.

Vtáčia búdka pre dutinové a (polo)dutinové hniezdiče

Naši operení priatelia potešia svojím spevom a sú jednoducho krásni aj na pohľad. Na Blumfeldt nájdete búdky na hniezdenie pre dutinové hniezdiče, ako sú sýkorky, škorce a žltochvosty, ako aj pre (polo)dutinové hniezdiče, ako sú oriešky a červienky. Aby sme zabezpečili vhodnú podporu hniezdenia pre čo najviac druhov, je dobré kúpiť hniezdne búdky pre tieto dva typy hniezdenia spoločne.

Na prvý pohľad sa dajú od seba rozlíšiť. Dutinové chovy chcú mať vstupné a výstupné otvory čo najmenšie, zatiaľ čo polodutinové chovy uprednostňujú o niečo otvorenejší vstup do domčeka. Obe verzie sú vybavené praktickými pomôckami na zavesenie. Okrem toho si môžete vybrať medzi verziami so špicatou alebo plochou strechou.

V chladnom ročnom období sú kŕmidlá pre vtáky ideálne na zhromažďovanie vtáčikov vo vašej záhrade. Ponúkame kŕmidlá na zavesenie na strom alebo na stenu domu, ako aj so stojanom na umiestnenie na zem.

Hmyzí hotel pre včely, motýle, chrobáky a pod

Hmyz zohráva dôležitú úlohu v prirodzene navrhnutej záhrade. Slúžia ako potrava pre vtáky, opeľuje kvitnúce rastliny a často je aj krásny na pohľad. Len si spomeňte na motýle. V neposlednom rade sú niektoré druhy hmyzu majstrami biologickej ochrany proti škodcom.

S hotelom pre hmyz z našej ponuky môžete svoju záhradu zatraktívniť pre včely, motýle, chrobáky a iný užitočný hmyz. Hmyzie hotely sú vhodné ako hniezdiská, útočiská a zimoviská pre rôzne druhy. To je zabezpečené rozdelením na rôzne štruktúrované komory. V istom zmysle sú to apartmány hmyzieho hotela.

Ježkovník ako všestranná ponuka pre pichľavých kamarátov

S domčekmi pre ježkov z nášho obchodu si kúpite všestrannú ponuku pre našich pichľavých priateľov. Ježkovia ich môžu využívať počas celého roka na úkryt, kŕmenie a spanie. Ježkovníky vybavené lístím, slamou alebo drevnou vlnou sú vhodné aj ako chránené miesta na stavbu hniezd. Konštrukcia s dvoma komorami zabezpečuje, že ježkovia sú vo svojom domčeku dobre chránení pred mačkami, líškami a inými potenciálnymi nepriateľmi.

Krmítko pre veveričky

Veveričky sa považujú za mimoriadne šikovné, pokiaľ ide o ukladanie zásob na zimu. V skutočnosti však títo ryšaví obyvatelia stromov nezriedka zabúdajú, kde usladnili svoje jedlo. Krmítko pre veveričky poskytuje nápravu. Aj počas chudobnejšieho letného obdobia tieto mrštné zvieratá s radosťou prijímajú dodatočný prísun potravy. Vybavenie s vodným uzáverom a ventilačnými štrbinami zaisťuje, že krmivo v kŕmidle pre vtáky zostane čerstvé po dlhú dobu. Sedacie plošiny umožňujú veveričkám pohodlný prístup ku krmivu.

Búdka pre netopiere

Naše búdky pre netopiere s ochranou proti prievanu slúžia netopierom ako úkryt, pomôcka pri hniezdení a miesto na prezimovanie. Prístupová štrbina široká len 2 cm slúži ako spoľahlivá ochrana pred predátormi. Vďaka pristávacej pomôcke sa netopiere môžu mimoriadne ľahko priblížiť a vzlietnuť.

Nahor