Fontány

(45)

Kúpa záhradnej fontány od spoločnosti blumfeldt

Záhradná fontána je na jednej strane dekoratívna a vytvára nádherné akcenty v záhrade alebo na terase a na druhej strane má zvuk zurčania vody upokojujúci účinok na myseľ i zmysly. Vďaka tomu sa môžete uvoľniť, nechať za sebou stres každodenného života a jednoducho si užívať moment. Fontána neposkytuje len zážitok z vody, ponúka aj možnosť voľne žijúcim vtákom a hmyzu osviežiť sa a napiť. Existuje teda veľa dôvodov, prečo si kúpiť záhradnú fontánu a dekoratívne ju osadiť.

Dobite si baterky pomocou fontány

Nie je nič príjemnejšie, ako si počas teplých letných večerov posedieť v záhrade pred peknou fontánou, počúvať zurčanie vody a vychutnávať si príjemnú atmosféru. Nájde si miesto aj v malej záhrade a je efektným lákadlom pre oči. Pri obzvlášť zdobených dekoratívnych fontánach sa pozornosť sústreďuje na neobvyklý dizajn. Svojou jemnou vodnou hrou v záhrade vás pozývajú k dlhému odpočinku. Upokojujúca atmosféra má v okamihu veľmi pozitívny vplyv na dušu. Záhradná fontána vás pozýva snívať a užívať si prítomný okamih.

Veľký výber rôznych záhradných fontán

Fontána je skutočnou ozdobou záhrady, predzáhradky alebo terasy. Jedinou otázkou zostáva, ktorý model by to mal byť: Moderná fontána s vodopádom, ktorá je absolútnou pastvou pre oči, alebo skôr hravá fontána, pri ktorej vás nadchne tancujúci prúd vody? Osobitnú pozornosť pútajú umelecky stvárnené dekoratívne fontány, napríklad v tvare postavy. Veľmi atraktívna je aj elegantná kamenná stena, po ktorej neustále steká voda. Kamenná fontána vyzerá obzvlášť dobre v prírodnej záhrade. V kaskádovej fontáne, ktorá je skutočným lákadlom pre oči, má základná konštrukcia určitú výšku. Voda padá zhora krok za krokom cez niekoľko poschodí. Kaskádové fontány vytvárajú niekoľko malých vodopádov, ktoré vytvárajú veľmi uvoľnenú atmosféru. Zvláštnosťou sú ekologické solárne fontány, v ktorých je solárny modul umiestnený na slnku. Kolobeh vody prebieha sám od seba.

Výber vhodného miesta pre fontánu

Predtým, ako sa rozhodnete, ktorú fontánu si kúpite, by ste si mali vybrať jej umiestnenie, pretože sa vyrába v rôznych tvaroch a veľkostiach. Pri nástenných fontánach je rozhodnutie zvyčajne jednoduché: môžu byť umiestnené na stene domu alebo integrované do steny z prírodného kameňa. Umiestnenie fontány vyberajte s rozmyslom, pretože ak je fontána umiestnená pod stromami, musíte počítať s lístím, aspoň na jeseň. Najlepšie je umiestniť ju tak, aby na ňu bol dobrý výhľad. Prípadne možno v blízkosti vodného prvku vytvoriť ďalšie sedenie, napríklad lavičku. Fontána je ústredným prvkom záhrady a ako pútač pozornosti by nemala byť príliš skrytá.

Zhrnutie

Či už v záhrade alebo na terase, štýlová fontána zaručene upúta pozornosť a pozýva k odpočinku. Zurčiaca voda vytvára veľmi neobyčajnú atmosféru. V ponuke je široká škála rôznych modelov a veľkostí, takže si každý môže nájsť dokonalú záhradnú fontánu. Upozorňujeme, že pred každou zimou je potrebné zabezpečiť vonkajšie fontány proti mrazu. Do vody buď pridajte nemrznúcu zmes, alebo ju odstráňte, aby ste zabránili poškodeniu mrazom.

Nahor