3 ročná záruka 14 dní na vrátenie tovaru

Záťažové prikrývky

Je známe, že zdravý spánok je rovnako dôležitý ako cvičenie. Nie každému sa však prostredníctvom fyzickej aktivity podarí úplne odložiť starosti a problémy každodenného života. Tu môže pomôcť záťažová deka. Nazýva sa tiež terapeutická deka alebo gravitačná deka a je vhodnou voľbou pri rôznych problémoch, ako sú poruchy spánku a stres. ,Čo to však presne je záťažová prikrývka a aké sú jej výhody?

Čo je to záťažová deka a s čím môže pomôcť?

Je to ťažká prikrývka, ktorá je viac než len obyčajná deka. Trend spánku, ktorý vznikol v Amerike, je teraz módny aj v Európe. Mnohí ľudia si v noci jednoducho neodpočinú a nemôžu sa vyspať. Záťažové deky sa osvedčili pri poruchách spánku. Podporujú pokojný spánok. Môžu byť tiež dobrým terapeutickým nástrojom pri strese, depresii, záchvatoch paniky, úzkosti a obsedantno-kompulzívnych poruchách, pretože vám pomôžu lepšie sa uvoľniť a tým aj lepšie spať. Prikrývka vraj dobre pôsobí aj pri duševných ochoreniach, ako je ADHD (porucha pozornosti s hyperaktivitou), autizmus, Downov syndróm a Aspergerov syndróm. Samozrejme, aj zdraví ľudia z nich majú prospech.

Ako záťažové deky fungujú? Čo je ich benefitom?

Pozitívny účinok prikrývky, ktorý bol potvrdený rôznymi štúdiami, vyplýva z vysokej, rovnomerne rozloženej hmotnosti. Deka je zaťažená malými sklenenými korálkami, ktoré sú vo vnútri. Výsledný silný, ale jemný hlboký tlak má uvoľňujúci účinok na svaly, kĺby a šľachy, takže postihnutá osoba sa môže uvoľniť fyzicky aj psychicky. Telo uvoľňuje hormóny uvoľnenia a šťastia, ako je serotonín. To zlepšuje náladu a znižuje stres a úzkosť. Prikrývka tiež stimuluje uvoľňovanie hormónov podporujúcich spánok, ako je melatonín, ktorý uvádza telo do spánkového režimu.

Kúpa záťažovej deky - na čo si dať pozor?

Na rozdiel od toho, čo sa často predpokladá, vlastná váha prikrývky vás nezaťažuje, ale naopak zlepšuje váš spánok. Používatelia sa tiež nemusia obávať potenia pod terapeutickou prikrývkou. Presná hmotnosť prikrývky Gravity, ktorá je určená množstvom hypoalergénnych mikro sklenených guličiek, závisí od telesnej hmotnosti a veľkosti spiaceho. Je dôležité správne si ich vybrať. Pravidlo znie: 10 až 15 % telesnej hmotnosti. Pri správnej hmotnosti nie je jemný tlak vôbec nepríjemný. Je to viditeľné, ale vnímané ako príjemné. Neustále prehadzovanie a otáčanie počas spánku sa tiež výrazne znižuje, takže prirodzené fázy hlbokého spánku sú dlhšie a zabraňuje sa neustálemu prebúdzaniu.

Zhrnutie Terapeutická deka

Mnohí ľudia majú problémy so zaspávaním alebo s nočným spánkom. Dôvodov je viacero. Záťažová deka môže poskytnúť úľavu vďaka dodatočnej hmotnosti a jej rovnomernému rozloženiu na tele a tiež pri duševných ochoreniach, ako je depresia alebo úzkosť, pomôcť nájsť väčší pokoj a lepšie spať. Uvoľnením hormónov šťastia a spánku sa telo dokáže oveľa lepšie uvoľniť. Na tento účel sa ťažká deka skladá z hypoalergénnych mikro sklenených guličiek. Ponúka sa v rôznych váhových kategóriách. Odporúča sa kúpiť si záťažovú deku, ktorá zodpovedá približne 10 až maximálne 15 percentám telesnej hmotnosti.

Nahor